Tingimused

Ostmise tingimused.

Interneti-kaupluse kasutamise üldtingimused.
Internetipood on kiire ja mugav meetod leida ja osta endale arvuti või lisatarvikud, väljumata kodust või kontorist. Soovi korral nõustame ja anname abi kauba valimisel. Internetipood on avatud ööpäevaringselt, võite teha tellimuse Teile sobival ajal ( reede õhtul ning laupäeval-pühapäeval vormistatud tellimuse lähevad töötlusse esmaspäeva hommikul). Teie tellimus jõuab kohale täpselt määratud ajal, kindlalt pakituna, vältimaks kauba purunemist ning säilitades Teie tellimuse konfidentsiaalsuse.

Kaubad

Internetipoes esindatud kaubad paiknevad meie laos või ka partnerite hoidlates. Kaupade sortiment ja hinnad võivad muutuda, sõltuvalt kauba olemasolust ladudes või euro kursist muude valuutade suhtes. Kui tellitud kaup puudub või on peale tellimuse esitamist lõppenud, võtab poe esindaja Ostjaga ühendust ning pakub hilisemat kauba laekumise aega, asendust ostule või raha tagastamist. Raha tagastatakse arvele 20-ne päeva jooksul. Kauba juures olevatel fotodel on ainult informatiivne tähendus ning ei tarvitse kajastada toote tegelikku välimust. Toote kirjeldustes võib olla erinevusi seoses konkreetse tootega ning kirjeldused võivad olla mittetäielikud. Kahtluste korral palume võtta ühendust poe esindajaga kontaktide kaudu, mis on kirjas alajaotuses KONTAKTID.

Hinnad

Kõik hinnad meie poes on antud eurodes ja sisaldavad käibemaksumäära 20 %. Jätame endale õiguse muuta hindu igal hetkel vastavalt vajadusele. Kui kauba hind muutus peale tellimuse vormistamist ning selle eest tasumist, siis saab Ostja kauba tellimuse sooritamise hetkel jõus olnud hinnaga. Ostjal ei ole õigust nõuda kompensatsiooni hinnavahe tõttu.

Ostja andmed

Peale kauba valiku tegemist  on Ostja kohustatud sisestama kauba tellimiseks vajalikud andmed. Andmed peavad olema tõele vastavad ja vastutust selle eest kannab Ostja. Internetipood ei vastuta täitmata või poolikult täidetud tellimuse eest, kui selle põhjustas Ostjapoolne vale- või poolikute andmete esitamine. Kõiki ostu sooritamisel esitatud isiklikke andmeid kasutatakse eranditult ainult ostu-müügi tehingu vormistamiseks. Müüja kohustub Ostja isiklikke andmeid mitte avaldama ega edastama kolmandatele isikutele, välja arvatud Eesti Vabariigi seadusandluses määratud juhtudel.

Kauba eest tasumine

Peale andmete sisestamist ja ostusoovi kinnitamist peab Ostja valima makseviisi. Võimalik on valida mitme meetodi vahel. Kui makseviisiks on valitud pangalink (Swedbank, Seb, Nordea), siis peale tasumist on kindlasti vajalik vajutada nupule “Tagasi kaupmehe juurde”, peale seda saame kinnituse ostu sooritamise kohta ning hakkame tegelema kauba saatmise protseduuridega. Kui Ostja jätab vajutamata nupule “Tagasi kaupmehe juurde”, ei vastuta müüja toimumata tehingu, Ostjale saamata kauba ja muude Ostjapoolsete materiaalsete kaotuste eest, kuna tegemist on Ostjapoolse tahtliku reeglite rikkumisega.
Ostu-müügitehing loetakse toimunuks alates hetkest, kui kaupmees sai kinnituse täies ulatuses tasumisest ning müüja pangarvele laekus ostutehingus märgitud summa. Kui Ostja ei ole tasunud tellitud kauba eest määratud aja jooksul (tavapäraselt 2 päeva) alates tellimuse esitamise hetkest, annulleerib müüja automaatselt tellimuse ja tehing loetakse mittetoimunuks.

Kohaletoimetamine

Ostjal on võimalik valida mitme kohaletoimetamise meetodi vahel. Endale sobiliku valiku kinnitab Ostja ostu vormistamisel.
Kullerteenuse abil toimetatakse kaup ostjani Eesti piires, Pärnu piires on kohaletoimetamine saatja kuludega.
Ostja tuleb ise kaubale järgi Arvutiproff OÜ-sse, Papiniidu 64, Pärnu.

Saatmisel kulleriga on kättetoimetamise ajaks 2 kuni 7 päeva, sõltuvalt tellimuse sooritamise ajast. Tellimusi ei töödelda ning kohaletoimetamist ei toimu puhkepäevadel ja riiklikel pühadel. Kui Ostja on valinud kättesaamise viisiks kohaletuleku Arvutiproff OÜ kontorisse, siis müüja annab omapoolse kinnituse kauba üleandmise valmidusest kas SMS lühisõnumi, telefoni või e-kirja kaudu kontaktidele, mille Ostja sisestas tellimust vormistades. Kaup väljastatakse ainult isikule, kes on märgitud internetipoe tellimusel, isikuttõendava dokumendi alusel.

Tellimusest loobumine

Kui Ostja soovib loobuda tellimusest peale ostu vormistamist, enne müüjapoolse täitmise alustamist, on ta kohustatud kirjalikult võimalikult ruttu teatama oma soovist. Kirjalik teade tuleb saata e-kirjana aadressile pood@arvutiproff.ee. Loobumiskirjas peavad kindlasti olema tellimuse number ja ostja andmed (nimi, tellimuse vormistamise kuupäev, telefoni number).
Kui teade tellimuse tühistamise kohta tuleb peale müüjapoolset paki teele panemist, siis toimub tagastamine vastavalt selle lepingu lõigu „Tagastamise reeglid“ sätetele. Ostusumma tagastatakse 20-ne kalendripäeva jooksul samale arvele, millelt toimus kauba eest tasumine. Müüjal on õigus keelduda ostu-müügitehingust, kui tehnilise vea tõttu on poe süsteemi sattunud kauba hinnaks kehtivate analoogsete kaupade turuhindade suhtes ebamõistlikult väike hind, müüja ei ole märkinud seda hinda kui kehtivat allahindlust ning ei ole lähetanud ostu Ostja poolt märgitud asukohta.

Tagastamise reeglid

Füüsilisest isikust ostjal on õigus taganeda ostu-müügitehingust 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. 14-päevane tagastamisõigus ei kehti kaupadele, millele Ostja tuli ise järgi Arvutiproff OÜ kontorisse aadressil Papiniidu 64, Pärnu. Tagastamisõigus ei kehti avatud pakendiga audio- ja videokandjatele, tarkvarale ja kaupadele, mis sisaldavad spetsiaalselt Ostja soovil lisatud tarkvara, mille tootmine lõi lisakulutusi müüjale.

Tagastamisele ei kuulu printerite materjalid, tindi- ja tahmakassetid, välja arvatud garantiijuhtumid.
Kauba tagastamise kohta tuleb saata eelnevalt avaldus e-kirjaga aadressidel  pood@arvutiproff.ee, lisades toote foto ja pakendi, samuti ostutšeki. Tagastatav kaup peab olema komplektne (kaasa arvatud kõik pakendis olnud lisaseadmed ja tarvikud nende originaalpakendis). Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ja peab olema originaalpakendis. Kaubal peavad olema alles kõik tehasekleebised ja seerianumber. Kui selgub, et kaupa on tarvitatud, siis lähtub müüja mõistliku kasutamise printsiibist. Kauba pakend peab olema kahjustamata ja omama kaubanduslikku välimust. Tagastamisega seotud kulud kuni 10 € tasub ostja, välja arvatud juhtudel, kui saabunud kaup ei vasta tellimusele. Tagastamise transpordi maksumus arvestatakse maha tagastatava kauba hinnast. Tagastatav summa kantakse 20-ne kalendripäeva jooksul, alates kauba jõudmisest müüja kätte, samale arvele, millelt toimus kauba eest tasumine. Kui tagastatav kaup on Ostja poolt rikutud või vigastatud, või on rikutud või vigastatud kauba pakend, on müüjal õigus keelduda tagastamast ostusummat või kokkuleppel Ostjaga vähendada summat, vastavalt vigastuste astmele.

Tingimuste muutmine ja vaidluste lahendamine.

Internetipoe omanikul on õigus ühepoolselt ja eelnevalt etteteatamata muuta kõiki lepingu tingimusi. Kõik muudatused jõustuvad hetkest, kui nad on avaldatud Internetipoe lehel. Kui ostja vormistas tehingu enne tingimuste muutumist, kehtivad temale ostu teostamise hetkel toiminud reeglid. Müüja ei vastuta ostja ees tekkinud kahjude ja viivituste pärast, kui need kahjud ja viivitused ei tulene müüja poolt põhjustatud või põhjustamata tegevustest ning neid asjaolusid ei olnud võimalik eelnevalt prognoosida.
Kõik vaidlused Ostja ja müüja vahel, mis on tekkinud Internetipoe kasutamisel- ostmine, vormistamine, kauba kättetoimetamine- püütakse lahendada läbirääkimiste ja kompromisside teel. Kui kokkulepet ei ole võimalik saavutada, on ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitse või kohtu poole. Kohtuvaidluste lahendamine peab toimuma müüja kodulinna kohtuasutustes.