Tagastusõigus

Tellimusest loobumine

Kui Ostja soovib loobuda tellimusest peale ostu vormistamist, enne müüjapoolse täitmise alustamist, on ta kohustatud kirjalikult võimalikult ruttu teatama oma soovist. Kirjalik teade tuleb saata e-kirjana aadressile pood@arvutiproff.ee. Loobumiskirjas peavad kindlasti olema tellimuse number ja ostja andmed (nimi, tellimuse vormistamise kuupäev, telefoni number).
Kui teade tellimuse tühistamise kohta tuleb peale müüjapoolset paki teele panemist, siis toimub tagastamine vastavalt selle lepingu lõigu „Tagastamise reeglid“ sätetele. Ostusumma tagastatakse 20-ne kalendripäeva jooksul samale arvele, millelt toimus kauba eest tasumine. Müüjal on õigus keelduda ostu-müügitehingust, kui tehnilise vea tõttu on poe süsteemi sattunud kauba hinnaks kehtivate analoogsete kaupade turuhindade suhtes ebamõistlikult väike hind, müüja ei ole märkinud seda hinda kui kehtivat allahindlust ning ei ole lähetanud ostu Ostja poolt märgitud asukohta.

Tagastamise reeglid

Füüsilisest isikust ostjal on õigus taganeda ostu-müügitehingust 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. 14-päevane tagastamisõigus ei kehti kaupadele, millele Ostja tuli ise järgi Arvutiproff OÜ kontorisse aadressil Papiniidu 64, Pärnu. Tagastamisõigus ei kehti avatud pakendiga audio- ja videokandjatele, tarkvarale ja kaupadele, mis sisaldavad spetsiaalselt Ostja soovil lisatud tarkvara, mille tootmine lõi lisakulutusi müüjale.

Tagastamisele ei kuulu printerite materjalid, tindi- ja tahmakassetid, välja arvatud garantiijuhtumid.
Kauba tagastamise kohta tuleb saata eelnevalt avaldus e-kirjaga aadressidel  pood@arvutiproff.ee, lisades toote foto ja pakendi, samuti ostutšeki. Tagastatav kaup peab olema komplektne (kaasa arvatud kõik pakendis olnud lisaseadmed ja tarvikud nende originaalpakendis). Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ja peab olema originaalpakendis. Kaubal peavad olema alles kõik tehasekleebised ja seerianumber. Kui selgub, et kaupa on tarvitatud, siis lähtub müüja mõistliku kasutamise printsiibist. Kauba pakend peab olema kahjustamata ja omama kaubanduslikku välimust. Tagastamisega seotud kulud kuni 10 € tasub ostja, välja arvatud juhtudel, kui saabunud kaup ei vasta tellimusele. Tagastamise transpordi maksumus arvestatakse maha tagastatava kauba hinnast. Tagastatav summa kantakse 20-ne kalendripäeva jooksul, alates kauba jõudmisest müüja kätte, samale arvele, millelt toimus kauba eest tasumine. Kui tagastatav kaup on Ostja poolt rikutud või vigastatud, või on rikutud või vigastatud kauba pakend, on müüjal õigus keelduda tagastamast ostusummat või kokkuleppel Ostjaga vähendada summat, vastavalt vigastuste astmele.

Tingimuste muutmine ja vaidluste lahendamine.

Internetipoe omanikul on õigus ühepoolselt ja eelnevalt etteteatamata muuta kõiki lepingu tingimusi. Kõik muudatused jõustuvad hetkest, kui nad on avaldatud Internetipoe lehel. Kui ostja vormistas tehingu enne tingimuste muutumist, kehtivad temale ostu teostamise hetkel toiminud reeglid. Müüja ei vastuta ostja ees tekkinud kahjude ja viivituste pärast, kui need kahjud ja viivitused ei tulene müüja poolt põhjustatud või põhjustamata tegevustest ning neid asjaolusid ei olnud võimalik eelnevalt prognoosida.
Kõik vaidlused Ostja ja müüja vahel, mis on tekkinud Internetipoe kasutamisel- ostmine, vormistamine, kauba kättetoimetamine- püütakse lahendada läbirääkimiste ja kompromisside teel. Kui kokkulepet ei ole võimalik saavutada, on ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitse või kohtu poole. Kohtuvaidluste lahendamine peab toimuma müüja kodulinna kohtuasutustes.

Loe ka kõiki tellimistingimusi